90 lat Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach

Drodzy Absolwenci Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach.

    W 2017 r. przypada 90 rocznica założenia pierwszej szkoły średniej w Kartuzach. Z tej okazji 9 września 2017 r. odbędzie się uroczysty Zjazd Absolwentów.
Wprawdzie do uroczystości pozostały jeszcze 2 lata, ale już teraz przekazujemy Państwu tę informację, abyście mogli zaplanować swój czas na to wydarzenie.
W związku z organizacją zjazdu zwracamy się z gorącą prośbą do osób, które posiadają ciekawe zdjęcia z okresu szkolnego,
a chcieliby je opublikować, o wypożyczenie ich w celu przygotowania pamiątkowej publikacji. Jednocześnie prosimy osoby zainteresowane udziałem w pracy komitetu zjazdowego
o kontakt na poniższy adres:

sekretariat@zso-kartuzy.edu.pl lub wwitus@wp.pl

W imieniu Komitetu Zjazdowego

Witold Wojewódka

 

REFLEKSJE NA TEMAT ZJAZDU

Z OKAZJI 85 - LECIA SZKOŁY

FOTOGRAFIE

 

Wspominamy Jubileuszu 80 - lecia funkcjonowania naszej Szkoły, gdy również spotkaliśmy się w murach naszej szkoły. Zjazd w roku 2007 poprzedziły przygotowania pamiątkowej publikacji, uroczystego apelu, pomieszczeń przeznaczonych na spotkania uczestników.
   Przez 2 dni uczestnicy Zjazdu wspominali czas lat młodzieńczych, spędzony w szkole, zwiedzali odnowiony i zmodernizowany obiekt, obejrzeli przygotowane wystawy, wzięli udział w uroczystym apelu i mszy. Spotkania po latach wywołały wiele wzruszeń, odnowiły dawne przyjaźnie. Pomimo niesprzyjającej aury, spotkaniom w salach lekcyjnych, rozmowom i wspólnej zabawie przy muzyce towarzyszyła wspaniała atmosfera i nastrój pełen ciepła. Szczególnie sympatyczne były spotkania z Nauczycielami. Nasza Szkoła jest instytucją wielopokoleniową. Uczestnikami zjazdu byli dziadkowie, rodzice, dzieci i wnuki.
   Dzień 16 września poświęciliśmy na wspomnienia Zmarłych Pedagogów, Koleżanek i Kolegów. Odwiedziliśmy ich groby na kartuskim cmentarzu. Będą na zawsze żyć w naszej pamięci. Plany następnego spotkania i pieśń "Plurimos Annos", której nauczył nas wspaniały Pedagog, długoletni Dyrektor naszej Szkoły, Teodor Elas, zakończyły 2-dniowe uroczystości.

Foto-galeria upamiętniająca przygotowania Zjazdu i spotkania uczestników