ROK 2014 / 15

KONKURSY

spis olimpiad przedmiotowych i konkursów
z wyszczególnieniem ilości uczestników oraz ich osiągnięć

 

 

 

ROK 2013/14

Udział uczniów naszej szkoły w konkursach i olimpiadach
z wyszczególnieniem ilości uczestników na poszczególnych etapach oraz ich osiągnięć

 

Na szczeblu ogólnopolskim

1 . Konkurs matematyczny „Wygraj indeks na PG” /9 osób/

2. Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „Lwiątko” /30 osób/

3. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur” /17 osób/, 1 wyróżnienie

4. I Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego – 1 finalista

5. Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea” /15 osób/

6. Konkurs Ogólnopolski Anim@kcja - II miejsce / 2 osoby

7. Ogólnopolska Olimpiada Biblijna „Civitas Cristiana” /1 osoba/

Na szczeblu wojewódzkim

  • Deutschland – Nachbarland- konkurs języka niemieckiego /3 osoby/ 1 finalista
  • 37 Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego /1 osoba/
  • Konkurs Wojewódzki „Poznaj Świat Idiomów ze zwierzętami” Instytut Herdera /6 osób/ III miejsce
  • I Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego /32 osoby/
  • Konkurs Wojewódzki „Know It All” – III miejsce reprezentacja szkoły
  • Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Gdańsku /2 osoby/
  • Konkurs Wiedzy o Pomorzu – 1 indeks i 1 wyróżnienie
  • Konkurs Języka Angielskiego „Pokaż nam język” /5 osób/
  • Wojewódzki Konkurs Recytatorski „ Wejrzeć w siebie” II miejsce
  • Małe formy teatralne spektakl „ Cisza dźwięku samotności” wyróżnienie
  • Konkurs fotograficzno-literacki II miejsce
  • Pomorski Konkurs Matematyczny /3 osoby w finale/
  • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej /3 osoby/ XII miejsce
  • XII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej /1 osoba/
  • Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny /II m zespołowo/, I m indywidualnie
  • Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym /1 osoba/
  • Wojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o Uzależnieniach /2 osoby/, wyróżnienie
  • Wojewódzki Konkurs Małych Form Teatralnych „Uzależnienia wokół nas” /10 osób/
  • XII Edycja Konkursu na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej: „Mój pomysł na scenariusz lekcji ekonomii” organizowanego przez Narodowy Bank Polski /2 osoby/
  • SGB- Spółdzielcza Grupa Bankowa, ekonomiczna gra on- line /4 osoby/, 2 nagrody
  • „Wygraj swoją przyszłość z WSAiB” /43 osoby/
  • 10 Lat Polski w UE /2 osoby/
  • VII edycja Turnieju Geografii Polski „Romer” /2 osoby/
  • XV edycja Konkursu Geologiczno- Środowiskowego – „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” – „Od pionierów życia do gazu łupkowego” /2 osoby/
  • SIGG- Szkolna Internetowa Gra Giełdowa/4 osoby/
  • Ogólnopolska Olimpiada Biblijna „Civitas Cristiana” etap diecezjalny II miejsce

Na szczeblu powiatowym

  • „Przystanek Bruksela” /7 osób/ laureat – wyjazd do Brukseli
  • I Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej – II miejsce
  • Powiatowy Konkurs Oratorski „Speakers Corner” II i III miejsce
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim I i III miejsce
  • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Mistrz Parafrazy” I miejsce
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej II miejsce
  • Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim DRAMA /2 osoby/
  • Deutschland – Nachbarland- konkurs języka niemieckiego /34 osoby/
  • Małe formy teatralne spektakl „ Cisza dźwięku samotności” I miejsce
  • Turniej gminno- powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – I miejsce
  • Powiatowy konkurs „Kreatywny uczeń” – I miejsce zespołowo
  • Powiatowy Konkurs „Autoprezentacja” /2 osoby/ I miejsce
  • Powiatowy Konkurs Talent Roku /2 osoby/
  • Powiatowy Konkurs „Twoje Zdrowie w Twoich Rękach” – II miejsce i wyróżnienie
  • Wojewódzki Festiwal Krótkich Filmów o Uzależnieniach I i III miejsce
  • Powiatowy Konkurs na Spot Reklamowy „Zostań dawcą szpiku” I i II miejsce
  • Powiatowy Konkurs Matematyczny / Targi Kultury i Nauki/ - I miejsce
  • Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny, etap powiatowy - 4 laureatów
  • II Powiatowy Konkurs Chemiczny „Burza w szklance wody” I miejsce
  • Powiatowy Konkurs „Chemiczny Konkurs Plastyczny” I miejsce
  • IV Powiatowy Konkurs Geograficzny „Dookoła Świata – Azja – kontynent kontrastów” II, III, VI, VIII miejsce
  • Powiatowy konkurs „Złotówka na start”
  • Turniej szkół ponadgimnazjalnych „Młoda krew ratuje życie” IV miejsce
  • Turniej Honorowego Krwiodawstwa „Ty tez możesz uratować komuś życie” – podsumowanie wrzesień 2014r.
  • Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i OC IVmiejsce
  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej /2 osoby/
  • II Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego w kategorii drużynowej III miejsce
  • II Zawody Strzeleckie Szkół PonadgimnazjalnychPowiatu Kartuskiego w kategorii indywidualnej dziewcząt I miejsce
  • Konkurs języka angielskiego „Pokaż nam język” /11 osób/
  • Powiatowy Turniej Matematyczny w Przodkowie I miejsce
  • Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym /3 osoby/

Na szczeblu międzyszkolnym i szkolnym

  • Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Polskiej
  • Konkurs Recytatorski Rodna mowa
  • Olimpiada Historyczna /2 osoby/
  • Konkurs „Żołnierze wyklęci” /2 osoby/
  • Konkurs Wiedzy o Pomorzu /10 osób/
  • „Nakręcona Historia” /1 osoba/
  • Konkurs Języka Angielskiego „Pokaż nam język” /70 osób/
  • I Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego /38 osób/
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim /6 osób/
  • Powiatowy Konkurs Oratorski „Speakers Corner” /9 osób/
  • Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Mistrz Parafrazy” /65 osób/
  • XXXVI Olimpiada Języka Niemieckiego /9osób/
  • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej /2 osoby/
  • Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim DRAMA /13 osób/
  • VI edycja Turnieju Geografii Polski „Romer” /32 osoby/
  • IV Powiatowy Konkurs Geograficzny „Dookoła Świata – Azja – kontynent kontrastów” /85 osób/
  • Twoje zdrowie w Twoich rękach,
  • Kreatywny uczeń /24 osoby/
  • Turniej Wiedzy Ekologicznej /22 osoby/
  • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej /43 osoby/
  • Konkurs „Gorączka złota – zbieracze złota” / klasy I i II/
  • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej etap gminny /4osoby/
  • Pomorski Konkurs Matematyczny /65 osób/
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea” /97 osób/
  • XII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej /54 osoby/
  • Matematyczny konkurs dla klas drugich „Na rok przed maturą” /56 osób/
  • Szkolny Konkurs „Chemiczne Pomoce Dydaktyczne” /12 osób/
  • 10 Lat Polski w UE /6 osób/
  • „Wygraj swoją przyszłość z WSAiB” /58 osób/
  • Ogólnopolska Olimpiada Biblijna „Civitas Cristiana” /34 osoby/

 

 

ROK SZKOLNY 2012 / 2013

Udział uczniów naszej szkoły w konkursach i olimpiadach
z wyszczególnieniem ilości uczestników na poszczególnych etapach oraz ich osiągnięć

Konkursy i olimpiady

Na szczeblu ogólnopolskim

1. Konkurs fizyczny „Wygraj indeks na PG” /4 osoby/- 1 indeks

2. Konkurs matematyczny „Wygraj indeks na PG” /5 osób/- 3 indeksy

3. Konkurs chemiczny „Wygraj indeks na PG” /2 osoby/

4. Konkurs informatyczny „Moja szkolna tapeta” /2 osoby/

5. Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „Lwiątko” /30 osób/, laureat

6. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur” /30 osób/

7. Ogólnopolski Konkurs Internetowy – szkolna Gra Giełdowa

8. Ogólnopolski Konkurs „Wirtualny plakat – realne zyski” /3 osoby/- Im

9. Ogólnopolski konkurs na film „Nakręcone ekonomie” /5 osoby/

10. Ogólnopolski Konkurs na fotoreportaż z Dnia Przedsiębiorczości /2 osoby/

11. Konkurs historyczny „Święta Jadwiga- królowa i patronka narodu” -/15 osób/ - 1 osoba w finale

12. Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Kartka z pamiętnika” – I miejsce

13. Konkurs informatyczny „Dialnet Masters” /9osób/

Na szczeblu wojewódzkim

Na szczeblu powiatowym

Na szczeblu międzyszkolnym i szkolnym

 

 

ROK SZKOLNY 2011 / 2012

Udział uczniów naszej szkoły w konkursach i olimpiadach
z wyszczególnieniem ilości uczestników na poszczególnych etapach oraz ich osiągnięć


Konkursy i olimpiady:

Na szczeblu ogólnopolskim:

1. Konkurs ogólnopolski „Mam haka na raka” / 5 osób/ ,

2. konkurs filmowy „Dwa srebrne ekrany”- etap centralny – III m,

3. Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „Lwiątko” /33 osoby/

4. Ogólnopolski Konkurs „Drugie życie elektrośmieci” (17 m/61);

5. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur” (30 osób), 1 wyróżnienie,

6. Odkrywać fizykę /laureat na etapie centralnym/

7. Ogólnopolski Konkurs Internetowy – szkolna Gra Giełdowa (15 m/550 zespołów);

8. Olimpiada Ekologiczna /finalistka/.

Na szczeblu wojewódzkim:

Na szczeblu powiatowym:

Na szczeblu międzyszkolnym i szkolnym:

 

 

ROK SZKOLNY 2010 / 2011

Udział uczniów naszej szkoły w konkursach i olimpiadach
z wyszczególnieniem ilości uczestników na poszczególnych etapach oraz ich osiągnięć.

Etap szkolny

1.Szkolny Konkurs Chemiczny dla Klas Pierwszych Konkursik – 33 uczniów

2.Kreatywny uczeń -32 uczniów,

3.Szkolny talent roku – 33 uczniów,

4.Twoje zdrowie w Twoich rękach – 20 uczniów,

5.Turniej Wiedzy Ekologicznej – 30 uczniów

6.Olimpiada Wiedzy Ekologicznej- 32 uczniów

7.Olimpiada Języka Niemieckiego- 32 osób,

8.Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych- 22 osób

9.Deutchland- Nachbarland, konkurs Instytutu Herdera

10.Konkurs języka angielskiego Pokaż nam język – 68 uczestników,

11.Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

12.Szkolnyetap Wiedzy o Przedsiębiorczości-udział 14 uczniów ,

13.Konkurs PIRE- Projekty Informacyjne Unii Europejskiej-udział 4 uczniów,

14.Olimpiada Języka Angielskiego – 82,

15.Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych – 4 uczniów,

16.Konkurs Recytatorski – 5 uczniów,

17.Ogólnopolski Konkurs Historyczny „ Św. Jadwiga królowa i patronka narodów”-16 osób,

18.Olimpiada Historyczna-10 osób,

19.Konkurs o Kazimierzu Wielkim- 10 osób,

20.Konkurs Historyczny organizowany przez WSAiB w Gdyni-34 osób,

21.IV Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego – 50 uczniów,

22.X Pomorski Konkurs Matematyczny – 66 uczniów,

23.Ekologia dzisiaj – dla przyszłości – 10 uczniów,

24.Intersieć – 2 uczniów,

25.DialNet Masters – 12 uczniów,

26.Olimpiada Informatyczna - 2 uczestników,

27.Technologii Informacyjnej - 14 uczestników ,

28.Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół średnich - 2 uczestników,

29.konkurs „Wygraj indeks” - 4 uczniów,

30.Konkurs Chemiczny im. A. Swinarskiego – 2 uczniów

31.Konkurs języka niemieckiego Pokaż nam Język- 3 uczestników ,

32.Święta i Zwyczaje w Krajach Niemieckojęzycznych –20 uczestników,

33.Bałtycki Konkurs Języka Niemieckiego – 17 uczestników,

34.Pomorski Konkurs Matematyczny Wygraj Indeks – 16 uczestników,

35.Liga Matematyczna (konkurs organizowany przez UG) – 7 osób,

36.Konkurs prozy i poezji frankofońskiej: 2 uczennice,

37.Konkurs języka francuskiego Pokaż nam język – 6 osób,

38.Powiatowy Konkurs Mitologiczny:- 9 uczniów,

39.Konkurs „Europa – Wiedza – Kultura” – 12 osób,

40.Konkurs „Polska w NATO” – 10 uczestników,

41.Konkurs„Polska Prezydencja w UE” – 10 uczestników

42.Konkurs „Polska w Unii” – 10 uczestników,

43.Konkurs „Dookoła świata” – 77 uczniów,

44.Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” (PTTK) – 2 osoby,

45.XIV Konkurs Wiedzy o Pomorzu zorganizowany przez Klub Studencki „Pomorania” – 3 osoby,

46.XII Konkurs Geologiczno-Środowiskowy „Kamienne archiwum Ziemi” – 14 osób,

47.XXXVI Olimpiada Geograficzna - 7 osób,

48.Autoprezentacja – 30 uczestników,

49.OlimpiadaPrzedsiębiorczości - 10 uczestników,

50.VII Olimpiada Regent College– 42 osoby,

51.Test Oxford Plus ed. 17– 3 osoby,

52.Across Poland Project (projekt multimedialny) – 4 osoby,

.Etap powiatowy/rejonowy

1.Twoje zdrowie w Twoich rękach – 3 uczniów,

2.Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - 3 uczestników,

3.Konkurs języka angielskiego Speakers’ Corner – 7 uczestników,

4.Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK i OCudział 5 uczniów,

5.Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej,, Młodzież zapobiega pożarom”-2 uczniów,

6.Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych pt,, Młoda krew ratuje życie"- udział uczniów-79 ,

7.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – 3uczniów, I miejsce,

8.Powiatowy KonkursHistoryczny „Polska znów wolna” - 7 osób I i III miejsce,

9.Powiatowy Konkurs o Samorządzie Terytorialnym – I i III miejsce,

10.Bałtycki Konkurs Języka Angielskiego – 1 osoba,

11.Powiatowy Konkurs Technologii Informacyjnej,

12.I Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny – 4 uczniów I, II, III, IV miejsce,

13.Ekologia dzisiaj – dla przyszłości – 5 uczestników,

14.Olimpiada Technologii Informacyjnej –2 uczestników,

15.Powiatowy Konkurs wiedzy o Krajach NiemieckojęzycznychII miejsce,

16.II Turniej Matematyczny w Przodkowie ( 15 uczniów) – I i III miejsce,

17.,,Autoprezentacja”10 uczestników,

18.Powiatowy Konkurs Mitologiczny: 3 uczniów,

19.Powiatowy Konkurs „Dookoła świata” – 5 osób ,

20.Powiatowy Konkurs Matematyczny organizowanyw ramach Targów Nauki -I miejsce,

21.„Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych”.

.Etap wojewódzki/regionalny

1.Turniej Wiedzy Ekologicznej,

2.Olimpiada Wiedzy Ekologicznej- 4 uczestników,

3.Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej,, Młodzież zapobiega pożarom” udział 1 ucznia,

4.IIetap (finał) Wiedzy o Przedsiębiorczości ,,Wygraj swoją przyszłość” udział 6 uczniów

5.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – 1uczeń,

6.Ogólnopolski Konkurs Historyczny „ Św. Jadwiga królowa i patronka narodów”-3 osoby,

7.Olimpiada Historyczna-2 osoby,

8.Konkurs o Kazimierzu Wielkim- 3 osoby,

9.Konkurs Wiedzy o Pomorzu- 2 osoby,

10.Konkurs Wiedzy o Pomorzu- 2 osoby

11.Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym – udział 2 uczniów,

12.Międzypowiatowy Konkurs Matematyczny -I miejsce. drużynowo i indywidualnie,

13.Pomorski Konkurs Matematyczny Wygraj Indeks – 2 uczniów , 1 indeks,

14.Konkurs Intersieć– 1uczestnik,

15.Konkurs DialNet Masters –12 uczniów,

16.Olimpiada Informatyczna– 1 uczestnik,

17.Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół średnich – 1 uczeń,

18.Konkurs piosenki angielskiej w Słupsku – I miejsce,

19.Deutsch – Land-Nachbarland- 42uczniów ( w ścisłym finale: 6), II miejsce,

20.Konkurs Wiedzy o Pomorzu-1osoba,

21.Konkurs Historyczny WSAiB - 10 uczniów ,1 indeks,

22.Konkurs prozy i poezji frankofońskiej,

23.Konkurs języka francuskiego „Pokaż nam język” V miejsce (1 miejsce po części pisemnej) w eliminacjach okręgowych,

24.Konkurs z języka rosyjskiego „Dyktando 2011”,

25.Konkurs „Europa – Wiedza – Kultura” – 2 uczestników, 1 laureat- wyjazd do Brukseli,

26.Konkurs „Polska w NATO” – 5 uczestników,

27.Konkurs„Polska Prezydencja w UE” – 3 osoby,

28.Konkurs „Polska w Unii” – 3uczestników,

29.XXV Wojewódzki Zlot SKKT PTTK/PTSM w Sierakowicach - 7 osób,

30.XXXVI Olimpiada Geograficzna – 1 osoba,

31.Konkurs „Poznajemy ojcowiznę” – 2 osoby ,

32.XIV Konkurs Wiedzy o Pomorzu zorganizowany przez Klub Studencki „Pomorania” – 3 osoby,

33.XII Konkurs Geologiczno-Środowiskowy „Kamienne archiwum Ziemi” – 5 osób,

34.Rajd pieszy podczas VII Majówki z Józefem Wybickim – III miejsce,

35.Konkurs Bogactwo Energetyczne Natury – laureat (wyjazd do Sztokholmu),

36.Olimpiada Przedsiębiorczości – 8 uczestników,

37.Szkolna Internetowa Gra Giełdowa- dwa zespoły 4 osobowe,

38.I Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Gdańsku (konkurs wokalny) – I miejsce,

39.Konkurs języka angielskiego „Pokaż nam język” -III miejsce,

40.Olimpiada Języka Angielskiego” Regent College”-10 uczestników,

41.Konkurs „Wygraj indeks” (PG Gdańsk Wydział Chemii)- 4 uczniów,

42.IX Kaszubskie Dyktando – laureat,

43.IV Wojewódzki Konkurs Multimedialny o Kaszubach – II miejsce.

D.Etap centralny/ogólnopolski

1.Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Alchemik – 40 uczniów,

2.Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „ Lwiątko”- 18 uczestników,

3.Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Kangur – 28 uczniów, 3 wyróżnienia,

4.Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości- 3uczestników, 3 indeksy.

 

ROK SZKOLNY 2009 / 2010

 

 

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

I Liceum Ogólnokształcące im. Hieronima Derdowskiego w Kartuzach przy współpracy Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego oraz PODN w Kartuzach już po raz drugi zorganizowało 18 listopada 2009 r. dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kartuskiego II Przegląd Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim „DRAMA”.

Grupa teatralna (klasy 2b i 2h), która zwyciężyła w II Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim „DRAMA”, wystąpiła 24.11.2009 na VI Niemieckojęzycznym Szkolnym Festiwalu Teatralnym, organizowanym przez Związek Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku, przy współpracy z Towarzystwem Polsko-Niemieckim w Gdyni. Festiwal korzysta ze wsparcia Instytutu Stosunków Kulturalnych z Zagranicą oraz Teatru Miniatura. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa w występach. Do udziału w imprezie zgłosiło się 17 klas ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z Trójmiasta i okolic. Już od września ponad 200 uczniów przygotowywało się do 10 min. występów. Uczniowie sami mogli dokonać wyboru, jaką formę przybiorą ich prezentacje. Jedynym warunkiem było, by przedstawione zostały one w języku niemieckim. Uczniowie naszej szkoły: Anna Zaborowska, Katarzyna Kowalewska, Marta Kalkowska, Dawid Hejden, Mateusz Ru-szewski, Łucja Myszk, Katarzyna Ramczyk, Joanna Szweda z IIb oraz Agata Matusiak, Michalina Czaja, Hanna Dejk, Agnieszka Skorowska z II h, Marcin Puzdrowski (II f) a także akompaniujący im Paweł Ziegert (II f) na deskach wrzeszczańskiego Teatru Miniatura pokazali przedstawienie „In aller Freundschaft” („W wielkiej przyjaźni”). VI Niemieckojęzyczny Szkolny Festiwal Teatralny nie był konkursem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie został więc wyłoniony zwycięzca. Nagrodą za występy była wspólna radość z gry aktorskiej na prawdziwej scenie teatralnej oraz aplauz publiczności. Na zakończenie festiwalu był skromny poczęstunek oraz każdy z uczestników otrzymał piękny dyplom i kalendarz niemieckojęzyczny.

FOTOREPORTAŻ

Opiekunem grupy jest nauczycielka języka niemieckiego p. Emilia Leszkowska.

Występy uczniów I LO w Kartuzach na scenie Teatru Miniatura

 

BOGACTWO ENERGETYCZNE NATURY

ROZGRYWKI FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO 11, 12 grudnia 2009

Spośród 10 uczestników Konkursu BEN z naszej szkoły, którzy przystąpili do realizacji zadań konkursowych, do finału wojewódzkiego zakwalifikowały się 4 osoby - Patrycja Wrzachol, Magdalena Reglińska, Weronika Borowiak i Tyberiusz Kriger. Tyberiusz został jednym z dziesięciu laureatów konkursu. Nagrodą główną Konkursu BEN jest wyjazd do Szwecji na zajęcia w Królewskim Instytucie Technologicznym.

ROK SZKOLNY 2008/2009

  1. XXXII Olimpiada Języka Francuskiego, Daniel Ciemiński zakwalifikował się do etapu okręgowego olimpiady,
  2. XXXII Olimpiada Języka Angielskiego, Jakub Bladowski zakwalifikował się do okręgowego  etapu olimpiady,
  3. XXVII Olimpiada Języka Łacińskiego, D. Ciemiński, D. Szymichowski udział w etapie okręgowym,
  4. XXXV Olimpiada Geograficzna, Paweł Marszk zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego olimpiady,
  5. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Paweł Kowalewski zakwalifikował się do zawodów okręgowych,
  6. XXXV Olimpiada Historyczna, udział w etapie okręgowym: Marta Wenta, Adam Kowalewski i  Paweł Kowalewski / zakwalifikował się do części ustnej etapu okręgowego/,
  7. XXVIII Olimpiada biologiczna, Małgorzata Sekuła -  udział w etapie wojewódzkim,
  8. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Paweł Kowalewski, Mateusz Penkowski,
  9. Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, w etapie wojewódzkim udział wzięli: Rafał Rogalewski, Justyna Kamińska, Marek Stenzel,
  10. Konkurs Wiedzy o Pomorzu, do etapu okręgowego zakwalifikowało się czterech uczniów, Paweł Kowalewski zajął II m, Mateusz Penkowski  III mMagdalena Bodzak V m,
  11. Udział szkoły w konkursie na plakat z okazji 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej – A. Szwaba III m, wyróżnienie M. Kaizer
  12. Organizacja i przeprowadzenie I Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim „Drama”, zespół z naszej szkoły zajął I m,
  13. Udział uczniów w I Bałtyckim Konkursie Języka Niemieckiego,
  14. Turniej Wiedzy Ekologicznej, w etapie wojewódzkim R. Rogalewski zajął VI m,
  15. Konkurs „Eko- Planeta” – P. Solarz, W. Szweda  - wyróżnienie w kategorii test,
  16. Powiatowy konkurs „Bogactwo energetyczne natury”, dwóch uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego,
  17. Konkurs Chemiczny Politechniki Gdańskiej „Wygraj indeks”, 8 uczniów zkwalifikowało się do finału, Martyna Hinca i Magdalena Ustowska zostały laureatkami /zdobyły indeks/,
  18. Konkurs Chemiczny im. A. Swinarskiego – udział 6 uczniów,
  19. Konkurs na plakat na Konferencję „Chemia żywi i ubiera”,
  20. Konkurs o Herbercie – recytatorski, plastyczny, biograficzny,
  21. Konkurs reklama „Matematyka nie kończy się w szkole”
  22. II Konkurs Mickiewiczowski – teatralne spotkania,
  23. Konkurs Języka Angielskiego – Dni Tradycji i Kultury Brytyjskiej i Amerykańskiej, dwa etapy: „Halloween, Guy Fawkes Day”, Thanksgiving, Christmas”,
  24. Konkurs Języka Angielskiego „Storytelling”,
  25. Konkurs oratorski języka angielskiego „Speakers’ Corner”,
  26. Konkurs Języka Angielskiego „Pokaż swój język” – udział 6 uczniów w etapie wojewódzkim,
  27. Konkurs Języka Niemieckiego „Pokaż swój język” – udział 10 uczniów w etapie wojewódzkim,
  28. Konkurs Języka Niemieckiego „Deutschland – Nachbarland” w Instytucie Herdera – udział 6 uczniów,
  29. Konkurs wiedzy o Niemczech organizowany przez Politechnikę Koszalińską – Diana Dekkert III m w finale,
  30. Konkurs Języka Francuskiego „Pokaż swój język” – udział 5 uczniów w etapie wojewódzkim, D. Ciemiński zajął IX m,
  31. Pomorski Konkurs Matematyczny, etap szkolny, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się : Paweł Solarz,  Agata Matusiak,
  32. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Kangur” – Robert Wenzel i  Łukasz Abramowski  wyróżnienie,
  33. Konkurs Matematyczny „Wygraj indeks”, 7 uczniów zakwalifikowało się do finału, laureatami zostali Mateusz Flis oraz Jakub Bladowski,
  34. Konkurs Matematyczny „Misz masz” – I m w zakresie podstawowym, II m w zakresie rozszerzonym,
  35. Konkurs Fizyczny „Wygraj indeks”
  36. Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko” – Mateusz Flis, Jakub Bladowski – wyróżnienie,
  37. Powiatowy Konkurs Technologii Informacyjnej, etap szkolny udział 52 uczniów, etap powiatowy 3 uczniów,
  38. Internetowy Konkurs Informatyczny „Intersieć”, do drugiego etapu zakwalifikowali się Mateusz Miotk, Paweł Ziegert, Mateusz Łajming zajął III m w półfinałach i został laureatem etapu centralnego
  39. Internetowy Konkurs Informatyczny „Dialnet Masters”, udział w drugim etapie,
  40. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, W. Bigus wyróżnienie w eliminacjach powiatowych,
  41. Konkurs filmowy na temat oszczędzania,
  42. Konkurs Wiedzy o Powiecie w ramach dni powiatu kartuskiego I m /wyjazd do Brukseli/,
  43. Udział w wojewódzkim Konkursie o Samorządzie organizowanym przez Marszałka Województwa,
  44. Konkurs powiatowy „Twoje zdrowie w Twoich rękach”- II m,
  45. Konkurs internetowy Biznes Junior 2009, udział czterech drużyn, zespół w składzie:     W. Szweda, K. Muńko, T. Herbasz, M. Lange, L. Buława zajął III m w etapie okręgowym.
  46. Szkolny Konkurs Rozmowy Kwalifikacyjnej z Pracodawcą,
  47. Turniej Honorowego Krwiodawstwa „Ty też możesz uratować komuś życie” – udział 48 uczniów, oddano 36 l krwi,
  48. Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych „Młoda krew ratuje życie”, etap wojewódzki, udział 45 uczniów, oddali 34,65 l krwi,
  49. Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy – IV m,
  50. Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy, etap powiatowy, IV m Marzena Kowalkowska,
  51. Konkurs filmowy na temat oszczędzania,
  52. Konkurs na pracę pisemną „Oszczędności pod lupą”,
  53. Konkurs na scenariusz audycji radiowej „Droga do Euro”,
  54. Konkurs „Podstawowe pojęcia ekonomiczne” NBP, udział 33 uczniów,
  55. Konkurs Biblijny „Św. Paweł Apostoł Narodów”-
  56. XXXV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy – III m
  57. VII Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla szkół gimnazjalnych oraz dla szkół ponadgimnazjalnych,
  58. Off  Plus Camera – nagrodę stacji Cinemax na najlepszy film zrealizowany przy użyciu telefonu komórkowego zdobyli: Michał Wieliszewski, Paweł Marszałkowski i Mariusz Marszałkowski.

Konkurs Chemiczny organizowany przez Politechnikę Gdańską „Wygraj Indeks”

Sześć uczennic z klasy III H przez 2 miesiące intensywnie przygotowywało się do udziału w konkursie "Wygraj indeks" organizowanym przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej. 28.IV. "Chemiczna drużyna" pod kierunkiem pani Sylwii Kostuch - Pielichowskiej stanęła do boju w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej. Warto było!
Martyna Hinca i Magda Ustowska zostały laureatkami konkursu i po zdaniu matury mogą rozpocząć studia na wybranym przez siebie kierunku Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej w roku 2009/20010.

Powodzenia!!!.

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie naszej szkoły brali udział w olimpiadach i licznych konkursach. Oto ich osiągnięcia:

  1. Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, etap szkolny, okręgowy, Dariusz Piotrowiak udział w etapie centralnym, uzyskał tytuł finalisty.
  2. Olimpiada Języka Łacińskiego, etap szkolny, okręgowy, Magdalena Pasewicz udział w etapie centralnym, uzyskała tytuł finalisty.
  3. Konkurs Chemiczny organizowany przez Politechnikę Gdańską „Wygraj Indeks” – Hanna Roszkowska, Karina Drężek, Michał Anolik, Magdalena Dufke zostali laureatami i zdobyli indeks na PG.
  4. Konkurs Matematyczny organizowany przez Politechnikę Gdańską „Wygraj Indeks”- Mateusz Flis, Radosław Fularczyk, Przemysław Tusk, Marcin Penkowski, Marek Dawidowski zostali laureatami i zdobyli indeks na PG.
  5. Konkurs Matematyczny organizowany przez Uniwersytet Gdański „Liga Matematyczna”– Łukasz Abramowskizakwalifikował się do finału.
  6. Pomorski Konkurs Matematyczny, etap szkolny, udział dwóch uczniów w finale, Jakub Bladowski otrzymał wyróżnienie.
  7. Konkurs matematyczno-informatyczny „Misz masz” : IIm
  8. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – udział 67 uczniów, czterech uczniów uzyskało wyróżnienie: J. Bladowski, G, Malek, Ł.Abramowski, M. Grota.
  9. Międzynarodowy Konkurs Fizyczny „Lwiątko” – udział 20 uczniów, wyróżnienie- M. Flis.
  10. Konkurs fizyczny „Wygraj indeks”, Mateusz Flis zdobył indeks.
  11. Konkurs Języka Angielskiego „Pokaż nam język”, etap szkolny, udział pięciu uczniów w etapie okręgowym, Jakub Bladowski zakwalifikował się do finałowej piątki tego etapu.
  12. Speakers Corner/j. ang/ konkurs zorganizowany dla uczniów z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej naszego powiatu
  13. Olimpiada Języka francuskiego, etap szkolny, etap okręgowy : D. Ciemiński.
  14. Konkurs Języka Francuskiego „Pokaż nam język”, etap szkolny, udział pięciu uczniów w etapie okręgowym, Daniel Ciemiński 9miejsce.
  15. Konkurs Języka Niemieckiego „Pokaż nam język”, etap szkolny, udział trzech uczniów w etapie okręgowym, Anna Gliwa 12 miejsce.
  16. Olimpiada Języka Niemieckiego, etap szkolny
  17. Konkurs Wiedzy o Niemczech organizowany przez Instytut Herdera – udział 23 uczniów, trzech uczniów zakwalifikowało się do drugiegoetapu i finału Konkursu: P. Kowalewski, M. Malek, W. Szweda.
  18. Olimpiada Historyczna, etap szkolny, okręgowy: P. Pellowska, D. Piotrowiak
  19. Olimpiada z Wiedzy o Społeczeństwie, etap szkolny, okręgowy: P. Pellowska, P. Meissner
  20. Olimpiada Mediewistyczna, etap okręgowy- udział 6 uczniów
  21. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, etap szkolny.
  22. Konkurs Wiedzy o Pomorzu: p Kowalewski IIIm w etapie wojewódzkim
  23. Olimpiada Ekologiczna, etap szkolny, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 3 uczniów
  24. Olimpiada Geograficzna, etap szkolny, okręgowy : Paweł Marszk
  25. Olimpiada Biologiczna, etap wojewódzki: M. Sekuła
  26. XXIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, etap szkolny, finał wojewódzki - udział trzech uczniów:M. Sekuła, E.Bisewska, J. Bladowski.
  27. Konkurs Filmowy, etap wojewódzki- udział D. Gończ, E. Czerwińska.
  28. III Szkolny Konkurs „Autoprezentacja” z udziałem dyrektora Biura Karier Wyższej Szkoły Bankowej, p.A.Kucharskiej oraz psychologa PPP w Kartuzach, p. A. Block.
  29. V edycja Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Honorowym Krwiodawstwie „Młoda krew ratuje życie”- 22 krwiodawców oddało 13,5 l krwi.
  30. Turniej Honorowego Krwiodawstwa „Ty też możesz uratować komuś życie”- 49 krwiodawców, oddano 31,01 l krwi, trzykrotnie nagrodzona Weronika Bielawska.
  31. Ogólnopolski Konkurs pożarniczy, etap powiatowy.
  32. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Ekoplaneta” – udział 15 uczniów, wyróżnienia: P. Węsiora, D. Bemowska, P.Ropela, J. Wrzachol.
  33. V Konkurs Technologii Informacyjnej, etap szkolny, pięcioro uczniów zakwalifikowało się do etapu powiatowego: A.Szwaba IIm, B. Król IVm.
  34. Konkurs dla szkół powiatu kartuskiego „Twoje zdrowie w Twoich rękach” – 1 miejsce.
  35. Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowanym przez Marszałka Województwa Pomorskiego – Paweł Kowalewski udział w etapie wojewódzkim.
  36. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza” – Im w szkole Mikołaj Roszkowski.
  37. Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy i Obrony Cywilnej – udział pięciu uczniów,
  38. Ogólnopolski Konkurs „Biznes Junior” – III w etapie okręgowym zajęła drużyna w składzie: C. Andryskowski, G. Formela, Ł.Abramowski, D. Gański, J. Bladowski, IVm zajęli: A. Tutkowska, A. Myszk, B. Rzeszutek, T. Tryzna.
  39. Ogólnopolski Konkurs „Moje finanse z klasy do klasy”- udział trzech drużyn.
  40. Konkurs „Dlaczego warto oszczędzać”.
  41. VI edycja konkursu na artykuł prasowy na temat giełdy i rynku kapitałowego.
  42. Debata konkursowa w WSB „Wspólne wartości europejskie” : IIIm
  43. Debata konkursowa w WSB „Rola parlamentu europejskiego” : Im
  44. Konkurs „Harry Potter, szkolny
  45. Olimpiada Przedsiębiorczości, etap szkolny
  46. Udział dwóch reprezentacji w Internetowej Grze Giełdowej
  47. II Powiatowa Klasówka z Matematyki – udział pięciu uczniów, Im J. Bladowski, IIm T. Bobrucki.
  48. I Szkolny Konkurs Chemiczny dla uczniów klas pierwszych- udział 16 uczniów.
  49. Konkurs „Bogactwo Energetyczne Natury” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Fundacji Poszanowania Energii. Do etapu szkolnego przystąpiło 124 uczniów z 5 szkół naszego powiatu. Do finału powiatowego, który przeprowadzono w I LO zakwalifikowano 9 uczniów, w tym pięciu z naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Joanna Wrzachol – I miejsce klasyfikacji powiatowej i Michał Paracki. – III miejsce klasyfikacji powiatowej. Finał wojewódzki odbędzie się we wrześniu w Gdańsku.