ROK SZKOLNY 2016 / 17

AKTUALNE INFORMACJE POD ADRESEM
www.zso-kartuzy.edu.pl

Przygotowania do Obchodów 90 - lecia Szkoły

czytaj więcej ...


5 października 2016, godz.17.00

Spotkanie rodziców uczniów klas trzecich
z dyrektorem szkoły i wychowawcami


3, 4 października 2016

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych
poprowadzi pani Elwira Lelenthal


30 września 2016

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Uroczyste podsumowanie osiągnięć uczniów powiatu kartuskiego za rok szk. 2015/16; nagrody Starosty
Wykład pedagoga, prof. Stanisława Dylaka na temat "Edukacja dla ewolucji, z ewolucją" z komentarzem neurofizjologa, dr Marka Kaczmarzyka

Warsztaty współpracy grupowej w klasie IId
"Mashmallow Chalenge" poprowadziła
mgr Daria Bemowska, szkolny psycholog.


25 września 2016

25 - 27 września 2016 - Rekolekcje wyjazdowe klas III

Wyjazdy integracyjne uczniów klas I

Od 25 września 2016 do 03 października 2016 r.
realizacja projektu pt. "Młodzi obywatele ponad granicami"
w ramach wymiany polsko - ukraińskiej.
Koordynatorzy projektu: Ewa Bystron, Bożena Jażdżewska


20 września 2016

Bieg patrona


16, 21 września 2016

Akcja społeczna "Zauważeni" - warsztaty dla uczniów pierwszych klas Ia i Id przy współudziale uczestników konkursu "Tamten chłopak, ta dziewczyna"
poprowadziła mgr Daria Bemowska


15 września 2016

Udział delegacji I LO w uroczystościach
upamiętniających ofiary II wojny światowej

Kartuzy - Kaliska


13 września 2016

Zajęcia uczniów w pracowniach Uniwersytetu Gdańskiego


5 września 2016

Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych
z Dyrektorem szkoły i wychowawcami klas


3 września 2016


Narodowe Czytanie "Quo Vadis"
na Klasztornej
czytaj więcej ...


Uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 1 września o godz. 900

MSZA ŚW. o godz. 800 w kartuskiej Kolegiacie

SERDECZNIE WITAMY
UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

fotorelacja


ROK SZKOLNY 2015 / 16


24 czerwca 2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego
8.00 - msza św. w Kolegiacie pw. NMP
9.00 - I LO, ul. Klasztorna 4


Podsumowanie

średnia ocen szkoły za rok szkolny 2015/16 - 4,25
najwyższą średnią 5,88 uzyskała Jelińska Justyna z klasy 1f

.........średnie klas ...................ranking frekwencji

...
na podstawie statystyk dziennika Librus


20 czerwca 2016

Uczniowie klas Ig i Id uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

czytaj więcej ...


Wyniki rozgrywek piłki siatkowej dziewcząt z klas I i II

W grupie I po rozegraniu sześciu pojedynków:
I miejsce - klasa 2G, II miejsce - klasa 1E,
III miejsce - klasa 1F, IV miejsce - klasa 1D.
W grupie II rywalizacja była bardzo zacięta
I miejsce - klasa 2D, II miejsce - klasa 2F,
III miejsce - klasa 1A, IV miejsce - klasa 2C
Finały: o miejsce I-II 2D-2G 2:0, III-IV 2F- 1E 2:0
Wyniki Turnieju
I miejsce - klasa 2D, II miejsce - klasa 2G
III miejsce - klasa 2F, IV miejsce - klasa 1E

Drużyna klasy 2D wystąpiła w następującym składzie :
Angelika Wenta, Agnieszka Dryszer, Ewa Wilkowska, Paulina
Jarzębińska, Sandra Chmurzyńska, Monika Cymerman, Martyna Łęcka, Martyna Załuska.
Sędziowali uczniowie klasy 2D - Michał Kanka i Beniamin Gizela.


15 czerwca 2016

galeriaNa szkolnej auli odbył się wykład w języku angielskim, który poprowadził wykładowca Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego
dr Luis Rios Hernandez

czytaj więcej ...


13 czerwca 2016

Uczniowie klasy 2e prześledzili drogę miejskich zanieczyszczeń w kartuskiej Oczyszczalni Ścieków

..przed oczyszczaniem ..............po procesie oczyszczania.

czytaj więcej ...


6 czerwca 2016

Uczniowie naszej szkoły: Martyna Zarach, Dominika Klewicz, Liza Saracoglu i Dawid Krefta
wśród laureatów Konkursu Wiedzy o Unii Europejsiej.

czytaj więcej ...


Zajęcia terenowe "Badanie jezior" w Chmielnie

czytaj więcej ...


1 czerwca 2016

DZIEŃ BEZ PRZEMOCY
czytaj więcej ...

fotorelacja


18 - 19 maja 2016

14 uczniów z klasy IIc zwiedziło
Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach koło Torunia
oraz
Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku koło Warszawy


16 maja 2016


SZÓSTE MIEJSCE HELENY ZAWORSKIEJ UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY
W FINALE
XIII EDYCJI KONKURSU „POLSKA W UNII”
czytaj więcej ...


Rozpoczęła się VII edycja Konkursu
"Odkrywamy talenty na Pomorzu - IGLOTEX 2016"
czytaj więcej ...


12 maja 2016

Dzień Otwarty Sądu Rejonowego - uczniowie klasy Id
pod opieką mgr Żanety Hinca i mgr Magdaleny Plichta
uczestniczyli w prowadzonej rozprawie karnej.


5 maja 2016

Międzynarodowe Mistrzostwa Wybrzeża
Strzelectwa Sportowego w Ustce

Tegoroczna absolwentka I LO,
Diana Malotka-Trzebiatowska

zdobyła trzy medale: złoty z karabinka pneumatycznego – 40 strzałów, złoty z karabinka sportowego 5,6 mm – 60 strzałów leżąc i srebrny z karabinka sportowego 5,6 mm – 3 × 20 w postawach.
Gratulujemy znakomitego wyniku
i życzymy dalszych sukcesów.


4 maja 2016

Początek egzaminów maturalnych
informacje


3 maja 2016

POWIATOWE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
galeria


29 kwietnia 2016

UROCZYSTE ROZDANIE ŚWIADECTW
UKOŃCZENIA SZKOŁY
UCZNIOM KLAS III - cich
galeria


28 kwietnia 2016

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI
ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA
czytaj więcej ...
fotografie


25 kwietnia 2016

Mistrzostwa Szkoły
w Piłce Siatkowej Dziewcząt klas III
I miejsce zajęła drużyna klasy III D

W zawodach wzięły udział reprezentacje 6 klas. W wyniku losowania powstały dwie grupy w których rozegrano mecze każdy z każdym
Kolejność miejsc: w grupie A: I-3F, II-3G, III-3C; 
w grupie B: I-3D, II-3BE, III-3A
Finały: o miejsce  V: 3A-3C   2 : 1; miejse III  3BE-3G  1 : 2; miejsce I    3D - 3F 2 : 0
Wyniki zawodów I miejsce - klasa 3 D; II miejsce  -  kl.3F; III miejsce  kl.3G; IV miejsce -  kl.3 BE;  V miejsce kl.- 3A; VI miejsce kl.- 3C                              
Drużyna klasy 3D wystąpiła w następującym składzie:
Justyna Dampc, Kornelia Jankowska, Patrycja Labuda, Paulina Hinc, Malwina Karczewska, Monika Kwidzińska, Domonika Pek, Kamila Teclaw, Alicja Hildebrandt.


20 kwietnia 2016

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

I miejsce zajął duet z naszej szkoły
Marcelina Brylowska i Martyna Furman
doskonałym wykonaniem piosenki „Believe”.

czytaj więcej ...


Klaudia Koszałka z klasy III g opracowała
podsumowanie akcji na rzecz zwierząt
oraz
działań
ORGANIZACJI "ŚLADY ŁAP"


13 kwietnia 2016

Helena Zaworska w finale konkursu "POLSKA w UNII"
organizowanego przez
Wydział Ekonomiczny UG

czytaj więcej ...


8 - 10 kwietnia 2016

Uczniowie klasy III c, Dominika Kankowska, Robert Kreft, Filip Werochowski brali udział w finałowych rozgrywkach Konkursu"Młodych Naukowców Unii Europejskiej", które odbywały się w Centrum Nauki Kopernik, w Warszawie.

czytaj więcej ... oraz na stronie MEN


7 kwietnia 2016

XV Powiatowy Konkurs „Twoje zdrowie w Twoich rękach” współorganizowany przez CIE
w Kartuzach.

czytaj więcej ...


I Liceum Ogólnokształcące zwycięzcą Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży
w Tenisie Stołowym

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn:z Gdańska, Gdyni, Warcina, Sztumu, Chojnic i Kartuz. Zawodnicy z naszej szkoły: Wiktor Nawrocki i Michał Jutrzenka- Trzebiatowski zdobyli I miejsce pokonując w grupie Sztum i Chojnice po 3:0, a w finale
z Gdańskiem nie mieli sobie równych i także uzyskali wynik 3:0.
Wygrane zawody wojewódzkie są przepustką do udziału
w zawodach ogólnopolskich.


5 kwietnia 2016

Konkus oratorski - Speakers’ Corner
I miejsce - Konrad Rogala klasa II c
II miejsce - Iwona Daleka

czytaj więcej ...


4 kwietnia 2016

DZIEŃ SPORTU
konkursy, rozgrywki piłki siatkowej i piłki nożnej


31 marca 2016

Zajęcia z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Gdańsku

czytaj więcej ...


22 marca 2016

Szymon Świątkowski, uczeń naszej szkoły - uczestnikiem etapu wojewódzkiego IX edycji olimpiady
„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683”

czytaj więcej ...


Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez trójmiejskie wyższe uczelnie:
Politechnikę Gdańską, AWF,
Uniwersytet Gdański,
w ramach Dnia Otwartego
dla kandydatów na studia.

czytaj więcej ...


marzec 2016

Uczniowie klasy II c laureatami konkursów astronomicznych

wynikiOgólnopolski Konkurs Astronomiczny
organizowany przez Politechnikę Łódzką
I miejsce - Damian Trybull, Dawid Krefta,
Radosław Labuda
II miejsce - Jakub Auguściak

foto

Ogólnopolski Konkurs Astronomiczny - OMSA

Damian Trybull - kwalifikacja do finału centralnego,
Dawid Krefta - wyróżnienie - obserwator zawodów centralnych


21 marca 2016

Uczennica klasy III c - Dominika Kankowska zakwalifikowała się do finału Konkursu Politechniki Koszalińskiej, BIEG PO INDEKS

BPI - rozwiązuj zadania


20 marca 2016

IVMistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich
w Poznaniu
Wzięły w nich udział uczennice klasy IIa
pod opieką mgr Darii Bemowskiej
czytaj więcej ...


19 marca 2016r. (sobota) w godz. 10.00 - 13.00

„Dzień Otwarty dla Rodziców”

 Rodzice uczniów kandydujących do klas pierwszych mogli zapoznać się ze szkołą, jej działaniami i osiągnięciami.
O pełnych godzinach ( tj. 10.00, 11.00, 12.00) dyrektor szkoły, Maria Mejer - Kobiela prezentowała ofertę edukacyjną
na rok szkolny 2016/2017.

Fotorelacja

 

18 marca 2016

Wyjazd uczniów na Uniwersytet Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie pod opieką psycholog Darii Bemowskiej w ramach Światowego Tygodnia Mózgu/
W programie zajęć znalazły się warsztaty i wykłady nt. struktury mózgu, jego funkcjonowania, rozwijania, sprawności, zaburzeń, chorób, odmiennych stanów świadomości, samokontroli, przeszczepu mózgu. Młodzież miała również możliwość przebadania się Eyetrackerem, urządzeniem służącym do pomiaru zarówno punktu skupienia i ruchu oka, wykorzystywane do tworzenia reklam, mają również zastosowanie w zakresie medycyny, psychologii, edukacji oraz rozrywce.


17 marca 2016

Warsztaty dla uczniów klas drugich pt. „Profilaktyka ryzykownych zachowań w okresie dorastania” zorganizowane przez szkolne psycholożki, Paulinę Tuszyńską
i Darię Bemowską poprowadził
mgr Michał Pozdał


15 marca 2016

Uczniowie z kasy IIa oraz IIf wraz z opiekunami: Karoliną Laskowską-Treder, Magdaleną Plichta, Januszem Pettą udali się na Uniwersytet Gdański,
na Wydział Nauk Społecznych
.

czytaj więcej ..., fotorelacja


Oliwia Jelińska, uczennica I LO im. H. Derdowskiego
w Kartuzach zajmując II miejsce znalazła się wśród laureatów etapu wojewódzkiego III edycji „Olimpiady Solidarności . Dwie dekady 1970-1990” i będzie reprezentować województwo pomorskie w finale konkursu w Krakowie.

czytaj więcej ...


14 - 19 marca 2016

Witamy w naszej szkole uczniów klas III gimnazjów
powiatu kartuskiego


11 marca 2016r. (piątek) w godz. 14.00 - 20.00

Dzień Liczby

13 i 14 marca w roku szkolnym 2014/15


11 marca 2016r. (piątek) w godz. 10.00 - 14.00

XI Powiatowe Targi ,,Nauka - Praca - Kariera".

Targi są skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kartuskiego. Uczniowie mają okazję zapoznać się z aktualną ofertą uczelni wyższych, szkół policealnych, skorzystać z pomocy, wsparcia przedstawicieli instytucji rynku pracy.

Podsumowanie


III Powiatowy Konkurs Literacki "Słowotok"

Kacper Labuda z klasy If
zajął I miejsce
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Opiekun ucznia - mgr Grażyna Golanko

czytaj więcej ...


27 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego,w ramach projektu „Pomorski - dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa Pomorskiego”.
fotorelacja z uroczystości wręczania stypendiów

10 marca 2016

Wojciech Serkowski , uczeń klasy III f
zajął trzecie miejsce w VII edycji konkursu historycznego, organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu
im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni pod hasłem:
„Wygraj swoją przyszłość z WSAiB”.

czytaj więcej ...


8 marca 2016

Półfinały Wojewódzkiej Licealiady
w Tenisie Stołowym
Chłopców.


Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny: z Lęborka, Pucka, Wejherowa i Kartuz. Reprezentanci naszego powiatu to Wiktor Nawrocki i Michał Jutrzenka- Trzebiatowski
z I LO. Pokonując wszystkie zespoły zdobyli I miejsce i awansowali do turnieju wojewódzkiego.


Kwiaty z okazji DNIA KOBIET

i wspólna fotografia


7 marca 2016

I etap VIII Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

czytaj więcej ...


3 marca 2016

KONSTRUKTORZY ROBOTA WINDOW- CLIMBER
z klasy 3c
zakwalifikowali się do finału
KONKURSU MŁODYCH NAUKOWCÓW UNII EUROPEJSKIEJ.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SUKCESU


SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI
OŚRODKA "OSTOJA"
czytaj więcej...
zbiórka dla podopiecznych "OSTOI"

WYNIKI AKCJI


1 marca 2016

wyk. Tomasz Brylowski

Kartuzy - Pomnik INKINARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI
"ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
czytaj nt. działań w powiecie kartuskim - rok 1945

 



WARSZTATY CHEMICZNE UCZNIÓW KLASY 3G
NA WYDZIALE CHEMII UG
czytaj więcej ...

15 - 26 lutego 2016

Ferie zimowe
Bezpiecznego wypoczynku wszystkim uczniom
życzy Dyrekcja i Grono Pedagogiczne


9 lutego 2016

WARSZTATY CHEMICZNE


KONKURS - BURZA W SZKLANCE WODY



III POWIATOWY KONKURS

RECYTACJI W JĘZYKU ANGIELSKIM


8 - 12 lutego 2016

Próbne egzaminy maturalne dla uczniów III klas


8 lutego 2016

Wyjazd na wykłady na Wydziale Biologii
Uniwersytetu Gdańskiego


Źródło: http://szwajcaria-kaszubska.pl/kaszuby/spolecznosc/item/1052-uczniowie-i-lo-na-wydziale-biologii-ug

czytaj więcej ...


4 lutego 2016

Organizatorzy konkursu TALENT ROKU 2016,
Ewa Bystron i Bożena Jażdżewska
,
oczekują do 12 lutego na zgłoszenia uczniów,
którzy chcieliby wziąć udział w konkursie.

szczegóły ...


X Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt
o Puchar Dyrektora Szkoły

czytaj więcej ...


Grupa uczniów z klasy 2c pod opieka Ewy Bystron i Bożeny Jażdżewskiej odwiedziła Ośrodek Badawczo-Rozwojowy firmy Intel w Gdańsku, gdzie wzięła udział w wykładach
i zwiedziła laboratorium.

czytaj więcej ...


2-3 lutego 2016

2 lutego odbył się szkolny etap konkursu ,,Kreatywny uczeń".
I miejsce zajęli uczniowie z klasy IIe.
3 lutego 2016 roku o godz. 10.00 w szkolnej auli odbył się
V Powiatowy Konkurs ,,Kreatywny uczeń". Wzięły w nim udział
4 - osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego.
I miejsce zajęli uczniowie kartuskiego Technikum.

Organizatorzy konkursu:
Ewa Bystron - pedagog, Magdalena Plichta - doradca zawodowy.

czytaj więcej...


29 stycznia 2016

Warsztaty dla maturzystów w ramach projektu
Strefy Młodzieży SWPS
czytaj więcej ...


28 stycznia 2016

Zespół w składzie Dominika Kankowska, Samuel Hejden, FILMRobert Kreft i Filip Werochowski z klasy IIIc - zdobywcy III miejsca w konkursie Interaktywny Produkt IT odebrali nagrody za skonstruowanie robota Window- climber, podczas uroczystego podsumowania osiągnięć roku 2015 branży IT Pomorza Zachodniego w Szczecinie. Szef zespołu, Robert Kreft otrzymał także indeks na Wydział Informatyki Akademii Morskiej w Szczecinie. Zobacz fotoreportaż

Uroczystość, która miała miejsce w industrialnym wnętrzu budynku dawnej szczecińskiej trafostacji była okazją do zwiedzania wystawy twórczości Alicji Kwade, wykorzystującej technologie komputerowe oraz uczestniczenia w koncercie Magdy Bożyk z towarzyszącym zespołem muzycznym
Opiekun grupy uczniów: Maria Kostuch .


27 stycznia 2016

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO
SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Do trzech razy sztuka...
Trzy razy uczniowie I LO wybierali szefa Samorządu Szkolnego
dwukrotnym wynikiem był remis.
WYNIKI:
HELENA BRONK z klasy 2c - 278 głosów
ARKADIUSZ DREWING z klasy 2f - 239 głosów

GRATULUJEMY WYTRWAŁOŚCI,
ŻYCZYMY SUKCESÓW


25 stycznia 2016 na 4 lekcji w sali nr 5 (chemia),
etap szkolny
konkursu chemicznego
„Burza w szklance wody”.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1 i 2 szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych naukami przyrodniczymi. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się osobiście lub przy pomocy librusa do nauczycielek chemii.
Regulamin konkursu i zakres materiału,


23 stycznia 2016

BAL - STUDNIÓWKA 2016


21 stycznia 2016

PODSUMOWANIE I SEMESTRU
statystyka dziennika LIBRUS

KLASA
% OBECNOŚCI
ŚREDNIA
1g
95,93
4,47
3c
90,08
4,31
1f
94,21
4,06
3f
89,20
4,05
1c
93,78
4,00
2g
92,20
4,00
2a
87,37
3,94
2c
93,85
3,94
3a
85,17
3,93
2d
89,46
3,78
1d
92,96
3,71
2e
87,50
3,70
3d
83,66
3,67
3e
82,84
3,63
1a
89,90
3,52
2f
90,67
3,48
3g
84,27
3,41
1b
82,76
3,36
1e
89,03
3,35
2b
84,62
3,13
3b
76,77
3,04

NAJLEPSZA DZIESIĄTKA

LP KL NAZWISKO IMIĘ ŚR.
1 3a Roszkowski Filip 5,32
2 1f Jelińska Justyna 5,31
3 3c Brylowski Tomasz 5,25
4 1e Kujawska Kornelia 5,18
5 2c Krefta Dawid 5,18
6 1c Bela Benedykt 5,17
7 3c Bladowski Marek 5,14
8 3a Formela Angelika 5,13
9 1d Merchel Weronika 5,09
9 2c Szarecki Maciej 5,09
10 1e Polejowska Agata 5,08


kliknj, aby powiększyć wykres


20 stycznia 2016, godz. 17.00

Wywiadówka dla rodziców uczniów klas I - III
Dla rodziców uczniów klas I rozpocznie się w auli spotkaniem z panią Elwirą Lelental dotyczącym profilaktyki zachowań ryzykownych.


Organizacja "ŚLADY ŁAP"

 

i Klaudia Koszałka z klasy 3g zaprasza do udziału w

ZIMOWEJ AKCJI POMOCY DLA ZWIERZĄT


PODRĘCZNIKI

e - podręczniki - poziom podstawowy

zbiory zadań CKE - poziom podstawowy i rozszerzony

spis podręczników tradycyjnych


XVII Ogólnopolski Konkurs

"HISTORIA  BLISKA - NIEODKRYTA, NIEOPOWIEDZIANA, NIEWYSŁUCHANA"

Sześcioro uczniów naszej szkoły: Dawid Galeński, Weronika Landowska, Karol Malotka - Trzebiatowski, Karolina Słomiana, Joanna Szeszuła, Filip Werochowski  pod opieką p. Edyty Januszewskiej otrzymali  wyróżnienie w XVIII ogólnopolskim konkursie „Historia bliska- nieodkryta, nieopowiedziana, niewysłuchana...” za pracę
„Zapomniane państwo”.
czytaj więcej ... oglądaj - nagrodzony film


III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

Sukces Heleny Zaworskiej z klasy II A
czytaj więcej...


XIV KASZUBSKIE DYKTANDO
wśród 160 uczestników - nasi uczniowie

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
II miejsce zajął TOMASZ BRYLOWSKI
wyróżnienie - EDYTA WENTA
czytaj więcej ...


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH
w Piasecznie

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
III miejsce zajęła drużyna "DYNO FIUZ"
z klasy IIId naszej szkoły
czytaj więcej ...


KLASZTORNA POMAGA

Dziękujemy za liczną obecność na kiermaszu
oraz udział w aukcji. 

Zebraliśmy 11300 zł na rzecz Kartuskiego Centrum Caritas Hospicjum Domowe

ZAPRASZAMY ZA ROK


W Nowym Roku życzymy wszystkim spełnienia marzeń, realizacji planów i zamierzeń.


POMOC DLA ZWIERZĄT

Podsumowanie akcji " Podziel się kocykiem"

Klaudia Koszałka z klasy 3g zaprasza do udziału
w organizacji "Ślady Łap"
czytaj więcej...


22 grudnia 2015

Wigilia Szkolna w Kolegiacie - pełna refleksji inscenizacja oparta na motywach opowiadania Ch. Andersena, "Dziewczynka z zapałkami", przygotowana przez uczniów klasy IIg pod kierunkiem ks. Mateusza Draszanowskiego, przy współudziale zespołu "SomGorsi", uroczysta msza św., życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku od Pani Dyrektor i Przewodniczącej Samorządu Szkolnego rozpoczęły świąteczny czas życzliwości, radości i spokoju. Wigilie klasowe - spotkania opłatkowe, wspólne kolędy, upominki i wzajemne serdeczne życzenia spełnienia planów, marzeń, sukcesów. Tegoroczne działania podejmowane przez naszą społeczność: Szlachetna Paczka, pomoc dla zwierząt, dorażna pomoc dla potrzebujących, akcja "Klaztorna pomaga", wolontariat i inne akcje pomocy, dowiodły, że dobro bliźniego zawsze będzie dla nas ważne.


PODSUMOWANIE PROJEKTU ERASMUS


18 grudnia 2015

Spotkanie uczniów klas III z absolwentem naszej szkoły Michałem Kościechą,
studentem II roku Lotnictwa i Kosmonautyki
Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.


16 grudnia 2015

SPOTKANIE UCZNIÓW I LO
Z WANDĄ NEUMANN
aktorką, założycielką Teatru na Przymorzu

wspomnienie o Wiesławie Nowickim
aktorze, dziennikarzu, reżyserze


10 grudnia 2015

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW

ZAGUBIENI W SIECI

HISTORIA KARTUZ W FOTOGRAFII UTRWALONA

czytaj więcej ...


8 grudnia 2015

DZIEŃ Z PSYCHOLOGIĄ
warsztaty WSPS w Sopocie


2 grudnia 2015

KLASZTORNA POMAGA
I CHARYTATYWNY KIERMASZ
ŚWIATECZNY

NA RZECZ KARTUSKIEGO HOSPICJUM
czytaj więcej ... RELACJA VIDEO piszą o nas


GRUDNIOWA AKCJA
POMOCY DLA ZWIERZĄT

"PODZIEL SIĘ KOCYKIEM"

akcja pomocy


1 grudnia 2015

ŚWIATOWY DZIEŃ
WALKI Z AIDS I HIV

UWOLNIJ KSIĄŻKĘ - BOOKCROSSING
przeczytane książki można przynieść do bibliotek,
żeby jeszcze ktoś z nich skorzystał.

30 listopada 2015

FILMDominika Kankowska,
Samuel Hejden, Robert Kreft,
Filip Werochowski z klasy IIIc laureatami
Ogólnopolskiego Konkursu
"Interaktywny Produkt IT", organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie.
czytaj więcej ...


27 listopada 2015

Drużyna naszej szkoły w składzie
Agata Cyrzan, Benedykt Bela,
Radosław Labuda, Damian Trybull
zwyciężyła w Finałowym Turnieju Pomorskiej Ligi Debat
czytaj więcej ...


Akcja - ODZYSKOMANIA - sprawozdanie

24 - 27 listopada 2015

PRÓBNE EGZANIMY MATURALNE


22 listopada 2015

PROJEKT ERASMUS+
Grupa uczniów naszej szkoły biorących udział w zadaniach projektu wyjeżdża pod opieką pani Beaty Węzeł na Łotwę.
czytaj więcej ...


20 listopada 2015

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoływzięli udział w projekcie fundacji „Ocalić źródło” Teresy Dyl-Sosnowskiej, finansowanym przez Starostwo Powiatowe w Kartuzach.
czytaj więcej ...

Promocja publikacji
„Piękne i brudne, czyli rzecz o jeziorach kartuskich”


19 listopada 2015

Politechnika Gdańska, Wydział ETI, Katedra Systemów Decyzyjnych i Robotyki
Zespół uczniów z klasy IIIc, którzy wykonali robota o nazwie Window - climber na konsultacjach swojej pracy z panem profesorem Zdzisławem Kowalczukiem.

Jeżdżac do Gdańska chętnie korzystamy z transportu PKM. .
Badania procesów sterowania ruchem kolejowym można prześledzić w laboratorium WETI.

czytaj więcej...


17 listopada 2015


Grupa młodzieży ze szkół powiatu kartuskiego uczestniczyła
w wyjątkowym wydarzeniu, które miało miejsce w Galerii Sztuki Warzywniak w Oliwie.

czytaj więcej ...


listopad 2015

POMORSKA LIGA DEBAT
czytaj więcej ...


16 - 20 listopada 2015

WIELKA AKCJA ODZYSKOMANIA
informacja ...


13 listopada 2015

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym
Dziewcząt i Chłopców

Mistrzowie w kategoriach

dziewcząt:
I miejsce Paulina Walkusz II a,   II miejsce Agata Koszałka II g, III miejsce Katarzyna Waksmundzka I f
chłopców:
I miejsce- Wiktor Nawrocki 3g, II miejsce- Michał Jutrzenka- Trzebiatowski 3c, III miejsce - Krzysztof Czaja 3c. 


10, 11 listopada 2015


Uroczysty apel z okazji
Święta Niepodległości.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych obchodach Święta

czytaj więcej ... , fotorelacja

Koncert zespołu SomGorsi


9 listopada 2015


Obchody Dnia Patrioty

Konkurs Wiedzy o Polsce
- Spotkanie z panią Marią Pankowską, Sybiraczką


6 listopada 2015

,,Bezpieczeństwo w sieci”
Zajęcia prowadzone przez studentów WSB w Gdańsku
czytaj więcej ...



Początek VI edycji akcji
Podziel się kocykiem

na rzecz:


Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sopocie
Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie
czytaj więcej ...
informacji udziela Pani Pedagog i Klaudia Koszałka kl.3g


Tegoroczna absolwentka naszej szkoły,
Agnieszka Balcerowicz
wśród finalistów konkursu "Matura na 100 procent".

114 finalistów zostało zakwalifikowanych spośród 1400 tegorocznych polskich maturzystów, którzy osiągnęli ze wszystkich lub większości egzaminów wynik stuprocentowy.


AKCJA POMOCY DLA ZWIERZĄT

W imieniu potrzebujących pomocy
Klaudia Koszałka z klasy 3g apeluje

czytaj więcej ...


Filip Roszkowski stypendystą Prezesa Rady Ministrów

W dniu 23 października 2015r. najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalych z województwa pomorskiego otrzymali z rąk wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Kościerzynie. Wśród 222 uczniów nagrodzonych tym wyróżnieniem , znalazł się uczeń naszej szkoły- Filip Roszkowski. W roku szkolnym 2014/2015 Filip uzyskał średnią ocen 5,8 . Gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.


26 października 2015

Początek cyklu debat w ramach współpracy z Uniwersytetem Gdańskim w działaniach projektu ,,Pomorska Liga Debat".

Nasi uczniowie podczas zajęć prowadzonych na auli szkoły przez nauczycieli akademickich będą kształcić swoje umiejętności w zakresie debatowania, argumentowania, występowania. W finale zmierzą się z drużynami ze szkół w Pucku, Wejherowa, Rumii, Redy w konkursie na UG.
W zajęciach bierą udział uczniowie klasy IIa oraz Piotr Gronda, Wojciech Koprowski z klasy Ia, Benedykt Bela, Agata Cyman, Przemek Sowiński z klasy Ic, Radosław Labuda, Damian Trybul z klasy IIc, Martyna Socha, Sandra Lubocka z klasy IIIf


24 października 2015

POWIATOWY DZIEŃ FITNESSU

regulamin

.zapisy do 23.10.2015 .fitness@wp.pl

Powiatowy Dzień Fitnessu, Tańca i Zdrowia.
Organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące pod patronatem Starostwa Powiatowego. Zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej prowadzone przez instruktorów fitnessu Zuzannę Cybulę i Alinę Michnę. Na zajęcia przybyło sporo osób w różnym wieku, które spaliły mnóstwo kalorii i wypociły litry potu. Jednak mimo zmęczenia panowała radość i pozytywna energia. Po każdych zajęciach losowane były nagrody dla uczestników zajęć w postaci karnetów do klubu fitness ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Pamiętajmy, że ruch to najlepsze lekarstwo
dla osób w każdym wieku
.

Źródło: http://www.szwajcaria-kaszubska.pl/item/954-fitness


23 października 2015

WOJEWÓDZKIE BIEGI SZTAFETOWE
w Garczynie

Reprezentacja powiatu kartuskiego, zawodnicy z naszej szkoły zajęła X miejsce na 15 drużyn biorących udział w zawodach.. Skład drużyny powiatu kartuskiego: Paweł Wiśniewski 1a, Błażej Lewna 1b, Dawid Czerwionka 1e, Szymon Bertling 2d, Aleksander Mackojć, Jakub Szwichtenberg 2e, Adrian Szmidt 2f, Dawid Tusk, Zaborowski Patryk 3B, Michał Jutrzenka-Trzebiatowski 3c, Wojciech Serkowski 3f


22 października 2015

Spotkanie uczniów klasy Ib i Id
z przedstawicielką
Punktu Pośrednictwa Pracy.
Do PPP mogą zgłaszać się młodzi ludzie do 25 roku życia, w celu poszukiwaniu pracy stałej lub tymczasowej, np. na ferie, wakacje.


21 października 2015

MŁODZIEŻOWE WYBORY

wyniki


16 października 2015

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

czytaj więcej ...


13 października 2015

Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej


9 października 2015

Próbny alarm przeciwpożarowy


Spotkanie uczniów klasy IIId, IIIe, IIIf z Anną Flis, obecnie studentką III roku Akademii Morskiej w Gdyni. wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa
Ania przedstawiła ofertę uczelni, opowiedziała uczniom o procesie rekrutacji na studia, życiu studenckim, o tym, że warto być aktywnym studentem np. angażować się w pracę kół naukowych (sama jest przewodniczącą koła naukowego ), bo to wzbogaca doświadczenie i może zwiększyć szansę na zatrudnienie.

6 października 2015

Delegacja ILO brała udział w obchodach
Święta Patrona Kartuz, świętego Brunona,
założyciela zakonu Kartuzów.

czytaj więcej ...


3 października 2015

wyk. Tomasz Brylowski
Odsłonięty został pomnik ku czci Danuty Siedzikówny, ps. Inka.
Delegacja szkoły uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających ofiary walk o Wolną Polskę.


2 października 2015

Ślubowanie uczniów klas I

Dyplomy dla reprezentacji szkoły w biegach


I HIERONIMIADA
konkurs wiedzy o Hieronimie Derdowskim, patronie szkoły


Hieronim Derdowski
krótka biografia


1, 2 października 2015

Zajęcia z profilaktyki uzależnień dla uczniów klas I przeprowadziła pani nadkomisarz Elwira Lelental, emerytowany kierownik sekcji d.s. zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz prezes fundacji Nowe Życie. 


29 - 30 września 2015

Biwak integracyjny uczniów klas I - szych
foto


28 - 30 września 2015

Wyjazdowe rekolekcje dla uczniów klas III
czytaj więcej...
foto


25 września 2015

Spotkanie uczniów klas III z dyrektorem szkoły
na temat procedur maturalnych


W ramach zadań Ogólnopolskiego Konkursu
"Interaktywny produkt IT",
organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie
FILMzespół uczniów klasy III c
w składzie:
Dominika Knnkowska,
Samuel Hejden,
Robert Kreft,
Filip Werochowski
skonstruował
i zaprogramował
robota o nazwie
Window-climber.

Robot Window-climber posiada wiele funkcji, z których najważniejsza, to wspinaczka na pionowe, gładkie powierzchnie.Być może jego następna wersja zastąpi człowieka w wykonywaniu niebezpiecznych prac na wysokości.

etapy przygotowania


24 września 2015

Spotkanie rodzców uczniów klas III
z dyrektorem szkoły i wychowawcami

TERMINY DYŻURÓW NAUCZYCIELI


22 września 2015

X BIEG PATRONA
w ramach obchodów Święta Szkoły oraz naszego Patrona
Hieronima Derdowskiego,
kaszubskiego działacza, dziennikarza, pisarza.

Bieg odbył się na dystansie 1800 m, dookoła jeziora Klasztornego Małego. W tegorocznym biegu brało udział 100 zawodników i zawodniczek.
I miejsce w kategorii dziewcząt zajęła
Laura Serkowska z klasy Ic z czasem 7:37,
I miejsce w kategorii chłopców zajął:
Jakub Szwichtenberg z klasy IIe z czasem 6:21.


13 - 18 września 2015

Grupa uczniów I LO goszcząc grupę uczniów z Ukrainy bierze udział wraz z gośćmi
w spotkaniach, wykładach, wyjazdach, w ramach zadań projektu ukazującego idee i zasady demokracji, finansowanego przez MEN i powiat kartuski.

czytaj więcej...


10 września 2015

Delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej, które odbyły się na Kaliskach


plakat akcjiPODSUMOWANIE AKCJI ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ
Pomoc dla schroniska
Ciapkowo w Gdyni

Pomoc dla zwierząt zorganizowała i poprowadziła
Klaudia Koszałka z klasy 3g


3 września 2015

Spotkania Dyrektora Szkoły
z uczniami klas pierwszych oraz ich rodzicami


1 września 2015

Przedstawiciele społeczności szkolnej towarzyszyli ostatniej drodze długoletniego nauczyciela, metodyka, założyciela Towarzystwa Miłośników Kartuz, pana Leona Brylowskiego.


1 września 2015 - wtorek o godz. 9.00

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

SERDECZNIE WITAMY WSZYSTKICH
ROZPOCZYNAJACYCH EDUKACJĘ W ILO
im. Hieronima Derdowskiego

 


 

MATURA -MAJ 2015

Dla I LO zdawalność wyniosła 99%

Porównanie wyników zakresu podstawowego
kraj, województwo, powiat, I LO

Porównanie wyników zakresu rozszerzonego
kraj, województwo, I LO

czytaj więcej ...